Κόντρα την Ντόρτμουντ, ναι στη Νις

Oι προτάσεις του ΑΚΗ ΤΣΟΠΕΛΑ στην εφημερίδα ΑΓΟΡΑ για το Σάββατο 23/1.

Έχω την αίσθηση ότι υποτιμήθηκε ιδιαίτερα η Γκλάντμπαχ στην αναμέτρηση της με την Ντόρτμουντ και κατά την άποψη μου αξίζει και με το παραπάνω να κοντράρουμε το φαβορί του 1.60 όπως δίνεται η Ντόρτμουντ. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι η Γκλάντμπαχ που μπορεί να μην θυμίζει σε απόλυτο βαθμό την περσινή ομάδα, είναι η μοναδική στην εφετινή σεζόν που νίκησε την Μπάγερν (3-1) αφενός και αφετέρου έχει να χάσει στην έδρα της από την Ντόρτμουντ από την περίοδο 2009-2010 έχοντας τρεις νίκες στα πέντε τελευταία τους παιχνίδια ανεξάρτητα έδρας! Αν πάλι δεν θέλετε να ρισκάρετε στον άσο (4.10) απόδοση, η διπλή ευκαιρία (1Χ) με 1.97 είναι εξαιρετική.
Πάμε στην Serie B όπου η Κάλιαρι μετά την ήττα της στο ντέρμπι κορυφής από την Κροτόνε ζητά να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα και ίσως και στην κορυφή, υποδεχόμενη την Τερνάνα. Άλλωστε η ήττα της από την Κροτόνε οφείλεται σε ένα μεγάλο βαθμό και στο γεγονός ότι οι Σαρδηνοί αγωνίστηκαν για σημαντικό διάστημα με εννέα παίκτες.
Οι ισοπαλίες πάντως έχουν τον πρώτο λόγο με έξι στα εννέα τελευταία τους ματς στην κατηγορία καθώς στην Serie A έχουν να βρεθούν αντιμέτωπες από την περίοδο 1974-1975!
Τρίτη επιλογή η Νις που διανύει την καλύτερη σεζόν των τελευταίων χρόνων, πλάθοντας όνειρα ακόμη και για παρουσία στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο Αλιάνζ Ριβέρα δείχνει να έχει μεταμορφωθεί προς το καλύτερο με την Λοριάν από την πλευρά της να διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος με μία μόλις νίκη στις οκτώ τελευταίες αγωνιστικές.